Spoštovani!

Sporočamo vam, da je današnja prireditev dr. Janeza Bogataja zaradi dneva žalovanja odpovedana.

Dogodek je prestavljen na 15. 6. 2022, ob 17. uri.

Hvala za razumevanje.

Knjižnica Kočevje in Park Jezero vas v torek, 24. 5. 2022, ob 17. uri vabita na predstavitev štirih gastronomskih knjig slovenskega etnologa, univerzitetnega profesorja v pokoju in publicista dr. Janeza Bogataja. Preko knjig, ki obravnavajo gastronomijo posameznih slovenskih pokrajin, se bomo sprehodili po okusih Slovenije.

Temeljno področje raziskovalnega dela prof. dr. Janeza Bogataja je etnologija Slovenije in območij v tujini s slovenskim prebivalstvom. Posvetil se je raziskovanju rokodelstva, prehrane, kulinarike in gastronomije, turizma, poslovnih, promocijskih in protokolarnih daril, šeg in navad ter karakterologije.

Za svoje delo je prejel številna prestižna domača in tuja strokovna ter družbena priznanja ter nagrade.

Dogodek bo potekal pred  knjižnico. Po dogodku ste lepo vabljeni v Park Jezero, kjer bo dr. Janez Bogataj zasadil  lipo in tako postal njen častni boter.

Vljudno vabljeni!