V Knjižnici Kočevje smo se v torek, 3. decembra, ob 19. uri zbrali z avtorjem Ivetom A. Staničem in s pevci iz nekdanje Vokalne skupine Doremi na predstavitvi nove knjige z istoimenskim naslovom DOREMI. Spominjali smo se let od 1968 do 1975, ko je Ive kot pedagog na OŠ Jožeta Šeška v Kočevju vodil množico vokalnih skupin, od katerih je ena (v bolj ali manj isti sestavi) delovala pet let. Njegove vokalne skupine so med prvimi v Sloveniji že posegale po zahtevnejšem programu in učinkovito zapolnjevale potrebe po glasbenih nastopih na različnih prireditvah. V novo izdali publikaciji je Ive v sodelovanju s svojimi pevkami zbral spomine na delovanje vokalne skupine Doremi, ki je gostovala po različnih krajih v Sloveniji in v tujini ter v nekaterih televizijskih oddajah tistega časa. Ive je s svojim žarom in zagnanostjo na pevkah pustil močan pečat, ki ga je čutiti še danes. Poleg zborovodje in glasbenega pedagoga je bil svoj čas tudi uspešen šahovski pedagog in organizator kulturnih prireditev, od katerih sta bili še posebej odmevni Oslovska noč: 14 veselic v Mozlju in Šahovski musicali v Šeškovem domu. Iveta je življenjska pot kasneje popeljala na različne kraje in delovna mesta, štiri leta je bil tudi direktor Kulturnega centra Kočevje. Po upokojitvi je začel pisati knjige z zgodovinsko tematiko, ki jih je izdajal v samozaložbi, več o njegovem življenju pa si lahko preberete v njegovi predzadnji knjigi Čas za spomine. Publikacija Doremi je njegova 12. knjiga, trenutno pa največ časa posveča raziskovanju vpliva pedagoškega šaha na psihologijo otrok. Na Ta veseli dan kulture so nabito polno čitalnico Knjižnice Kočevje prevevali glasba, srčni spomini in radost ob ponovnem snidenju nekdanjih pevcev. V knjižnici smo veseli, da lahko v svojo domoznansko zbirko vključimo še eno delo, ki pomembno dopolnjuje zapise o kulturni zgodovini našega kraja. Knjiga je bila izdana s finančno pomočjo Občine Kočevje, na prireditvi pa se nam je pridružil tudi podžupan Občine Kočevje, Gregor Košir, ki je v imenu občine prevzel zahvalo skupine.

Prispevek TV Kočevje