V Knjižnici Kočevje smo v petek, 27. 9. 2019, ob 18. uri v okviru Dnevov kočevarske kulture gostili predavanje Matjaža Matka (Zavod Nesseltal Koprivnik): Razvoj sadjarstva in vinogradništva na Kočevskem. Predavanje Razvoj sadjarstva in vinogradništva na Kočevskem je obravnavalo predelavo in uporabo sadja ter razvoja vinogradništva pri Kočevarjih, s poudarkom na predstavitvi jablan, hrušk, sliv, vinske kulture, omembi uporabe pijač in stročnice – boba.

Zavod Nesseltal Koprivnik se nahaja v naselju sredi Kočevskega roga. Zasebni zavod deluje s statusom v javnem interesu. Aktivnosti, ki jih izvaja, se dotikajo različnih področji: ohranjanja kulturne dediščine Kočevarjev, založniške dejavnosti, izletov po Kočevskem rogu z obiski pragozda, nočitvenih zmogljivosti, kolesarjenj in pešpoti, izvajanj različnih delavnic ter proizvodnje naravnih sadnih sokov in kisa. V okviru slednje dejavnosti izvaja tudi različna predavanja.