“CIKA-CAKA, KLIK-KLAK”: Praznično ustvarjanje ob pravljici Prevelik pulover

Včeraj se je na otroškem oddelku knjižnice kljub mračnemu vremenu zopet iskrilo od veselja in razigranosti.
Naša bibliotekarka Pia je s pomočjo odra za kamišibaj za otroke pripravila popoldansko pravljično urico z zgodbico Prevelik pulover po slikanici francoske pisateljice Armelle Modere (Hiša knjig, 2022).

Zgodba o medvedu, ki na mrzel viharni predbožični dan v skrinji najde topel prevelik babičin pulover, nas je popeljala v praznično vzdušje, ter nas naučila spretnosti ponovne uporabe, pomena deljenja, in tega, da se nam dobrota slej kot prej povrne, pa čeprav v obliki, kot je ne bi nikdar pričakovali.

Otroke smo po pravljični predstavi povabili na mladinski oddelek, kjer so izpod malih prstkov nastali najrazličnejši puloverčki – prave bleščeče in pisane umetnine, ki bodo zagotovo lep dodatek k prazničnem okrasju v otroških sobicah.

Vsem otrokom in staršem se zahvaljujemo za obisk in prijetno druženje!