Vse, ki s svojimi otroci sodelujete v Dogodivščini Medvedka Berija, vabimo, da s sodelovanjem nadaljujete tudi v času, ko je vaša knjižnica zaprta.

Naš medvedek  🐻 je trenutno obtičal na eni izmed celin Amerike 🌎 in zaradi trenutnih razmer nismo prepričani, ali bo lahko v začetku maja nadaljeval svojo pot v Avstralijo. Ne glede na položaj pa se naša nagradna igra neprekinjeno nadaljuje do konca avgusta 2020! Tudi če v projektu še niste sodelovali – NI PREPOZNO! Trenutne razmere ponujajo idealen čas za skupno branje in ustvarjanje. Vabljeni ste, da z Berijevim potovanjem nadaljujete ali pričnete od začetka!

Beri je svoje potovanje pričel v Evropi🐻, od koder je potoval na Arktiko in Antarktiko🐧 , nato v Azijo🐼 od tam pa še na celini Severne in Južne Amerike🦝. Če bo šlo vse po sreči, bo v letošnjem letu obiskal še Avstralijo 🦘 in Afriko🦁, od koder se bo vrnil domov🏠.

Pravila sodelovanja v Dogodivščini medvedka Berija so:

• sledi medvedku Beriju na njegovi poti okoli sveta 🐻 🧭
  • sam ali skupaj z odraslim preberi knjigo 📚, ki se navezuje na del sveta, ki ga je medvedek obiskal (v času, ko je knjižnica zaprta, šteje branje katere koli knjige, pomagate pa si lahko tudi z e-knjigami na Biblosu, brezplačnimi e-knjigami Mladinske knjige in Založbe Zala ter drugimi literarnimi viri …) 🙋‍♀️
  • ustvari izdelek 🎨, vezan na knjigo, ki si jo prebral (to je lahko risbica, drugačen umetniški izdelek, kratek zapis itd.) ALI nariši medvedka Berija🐻, kako se potepa po določenem delu sveta
  • prinesi svoj izdelek v Knjižnico Kočevje in ga zamenjaj za Berijev žig, ki ga prejmeš na kuponček za zbiranje žigov medvedka Berija 💳

Ustvarite izdelke in jih prinesite v knjižnico, ko se ta ponovno odpre! Takrat boste na kupončke prejeli žige za vsak “obiskani” del sveta. Vse, ki boste do septembra 2020 zbrali vseh 6 žigov, čaka povabilo na Berijevo zabavo s posebnimi nagradami🎁🎊🎈

Več o projektu Dogodivščina medvedka Berija si lahko preberete tudi na naši spletni strani!

Za odgovore na morebitna vprašanja smo vam na voljo preko e-pošte na naslov knjiznica.kocevje@gmail.com ali preko Facebook Messengerja.